Teräväliikkeinen täsmävaappu
Litteässä DT Flat -vaapussa on poikkeuksellisen tiukka, suorastaan hakkaava uintiliike, jonka lähettämää väreilyä on tehostettu matalasointisella kuulalla. Seitsemänsenttisen vaapun kyljet antavat erittäin voimakkaan välkkeen. DT Flat 7 sukeltaa nopeasti kahden metrin uintisyvyyteensä ja pysyy siellä koko uiton ajan.
Kaikkien kotimaisten petokalojen kiusaksi sopiva DT Flat on kuin luotu penkkojen ja karikoiden koluamiseen, koska kulmikkaan uintilistansa ansiosta se ei tartu pohjaan ja kivenkoloihin, vaan kimpoaa esteestä ja jatkaa pyytämistä.
DT Flatissa on VMC:n uudet Sure Set -koukut, jotka on suunniteltu erityisesti kovasuisten kalojen tarttumisen varmistamiseen. Koukuissa on kaksi normaalia kärkeä ja yksi erittäin laajakitainen haara, joka parantaa tartutusprosenttia merkittävästi.
| DT Flat (kelluva) | ||
|---|---|---|
| Pituus | Paino | Max. uintisyvyys |
| 7 cm | 12 g | 2,1m |





Jaa tämä artikkeli Facebookissa